JUSTİN TV İLE FENERBAHÇE'DE GÜNDEM-09.10.2016 | Justin tv, Canlı maç izle, Justin tv izle, Lig tv izle

JUSTİN TV İLE FENERBAHÇE'DE GÜNDEM-09.10.2016 JUSTİN TV İLE FENERBAHÇE'DE GÜNDEM-09.10.2016


Mahmut Uslu: ”Pereira Türk Olsaydı Vatan Hainiydi.”

Fenerbahçe‘nin genel sekreter ismi Mahmut Uslu, çok önemli açıklamalar da bulundu…

Mahmut Uslu, Fenerbahçe‘yi takip eden basım organları ile bir araya geldi. Toplantı da, yaptığı açıklamalar da, Sarı Kırmızılı ekibin 2011-2012 de elde ettiği şampiyonluk ile Kadıköy Ülker Stadı‘nda kupa kaldırmasına tepki gösteren Uslu, oldukça sert konuştu:

“O zamanki yönetimde yoktuk. Ben olsam zaten o kupayı aldırmazdım. Net. Çünkü provakasyona alet oldu hepsi. Bizim gibi adam olsaydı, orada aldırmazdı kupayı. Biz ölürdük aldırmazdık, hiç tanımazdık kimseyi. Aziz Yıldırım veya ben olsaydım o kupayı aldırmazdık. Seyirciydim o zaman ben. Bütün ailem gaz yedi. Ben yönetici olsaydım, ölümü alırlardı kupayı alamazlardı. Aziz Yıldırım olsaydı zaten böyle bir şey olmazdı. Kupayı alacaksınız zaten aceleniz ne? Anlaşmışsınız. Karanlıkta kupa alınır mı? Ondan sonra ne oldu. Provakasyon var. Kimdi o zaman Galatasaray‘ın CEO’su (Lütfü Arıboğan). Kim o adam. Araştırın bunu. Galatasaray‘ın basket maçı finaline çıkmaması bile provakasyon. Ne var çıkacaksın, yüzde 49 da ihtimalin var, kazanabilirsin, koskoca Galatasaray. Bizim Abdi İpekçi’de yaşadıklarımızın yüzde 10’unu yaşamadılar. Yumruk yedik. Daha ne olacak. Tükürük yedik.”

Konuyla ilgili konuşan sarı-lacivertli yönetici Metin Doğan ise o dönemde cezaevinde olan kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklamalarını hatırlatarak, “Aziz Yıldırım o zaman cezaevinde maçtan iki gün önce ‘kupayı kaybetsek bile olağanüstü bir mücadele verdik, şampiyonluğu kaybetsek bile alkışlarla veda etsin taraftarımız’ mesajı verdi. Onlar ne yaptı, cenaze evimizde düğün yapmaya kalktılar.”

Şike davası konusunda da açıklama yapmayı ihmal etmeyen Mahmut Uslu: “Yönetici değildim o zaman ama 3 Temmuz olmasaydı Fenerbahçe her sezon şampiyon olacaktı. UEFA Şampiyonlar Ligi‘nde de ilk 8’e girerdik.” cümlelerini ihtiva etti.

Dick Advocaat için oldukça olumlu konuşan Mahmut Uslu, tabiri caizse teknik adamı övdü: “Advocaat, adam. Adam gibi adam. İyi antrenör, kötü antrenörün dışında Fenerbahçe için önemli olan iyi adam olması. Nasıl Aykut Kocaman iyi bir adam, bu da adam. Efendi birisi. Adam, ‘hazır olmadan hemşehriyi oynatmam’ diyor. Başarılı olmak, yalnız onun veya Fenerbahçe‘nin elinde değil. Başarılı olmanın 7 koşulu var. İkisini söyleyeceğim. Birincisi, herkese eşit muamele yapılması lazım. Fenerbahçe Futbol Takımı’na eşit muamele yapılmıyor. Net. Kimin yapmadığını bilemem. Federasyondur, hakemdir veya odur budur… İkincisi, Advocaat, rakip antrenörlerle eşit şartlarda başlamadı. Sezon öncesi geçirmedi. Sezon başladıktan sonra göreve geldi.”.

Pereira krizini yeniden masaya yatıran ve bu konu da bilinen yanlışları düzeltmek isteyen Mahmut Uslu, Pereira‘nın kendi rızası ile gittiğini belirtti: “İstikrar adına ‘kalsın’ dedik ve kaldı. Neden ayrıldığını herkes biliyor. Takımı iyi çalıştırmadı. Pereira‘yı biz göndermedik. Adam kaçtı. Türk olsaydı, şu anda vatan hainiydi. Pereira iyi çalıştırmadı diyorlar. Çalıştırsaydı kalırdı zaten. Fenerbahçe’nin doktoru, fizyoterapisti, fizik kondisyoneri profesyoneldir, antrenörle değişmez. Biz bunları büyük kulüplerden öğrendik. Real Madrid, Barcelona, Milan… Herkes bu kulübün çalışanlarına saygı gösterecek. Göstermeyen adam burada barınamaz. Öbür adam da (Pereira) burada 1 sene 2 ay kaldı ve gitti. Özeti bu. Kendi gitti. Biz bir şey yapmadık. Aykut Kocaman zamanında Avrupa’da olmayan bütün bilimsel aletleri alındı tesislere. Kullanmadı Pereira, bilmiyor.”.

 

JUSTİN TV İLE FENERBAHÇE'DE GÜNDEM-09.10.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose