JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-18.10.2016 | Justin tv, Canlı maç izle, Justin tv izle, Lig tv izle

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-18.10.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-18.10.2016


Mustafa Kapı’ya Tam Destek!

16777_mustafa-kapi-kimdir

Galatasaray‘ın Levski Sofya maçında saha da yer alan en genç oyuncusu, 14 yaşında ki Mustafa Kapı, dünya basının da hala yerini ve ününü koruyor…

Levski Sofya maçında saha da yer alan 14 yaşında ki Mustafa Kapı, hala dünya basınında en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Hollandalı çalıştırıcı, Mustafa Kapı‘yı birkaç dakika olsa da saha da oynatarak, oyuncunu sevindirmişti. Mustafa Kapı‘nın en büyük destekçileri de A takımında ki abileri oldu.

A takımından gelen desteklerin başını takım kaptanı Selçuk İnan çekiyor. Basına yansıyan görüntülere bakılırsa, Selçuk İnan ile Mustafa Kapı ara sıra beraber çalışmalar da bulunuyorlar ve Selçuk İnan tarafından Mustafa Kapı, sürekli de destekleniyor.

Konu ile ilgili olarak Hollandalı teknik adamın yaptığı açıklama ise şöyle oldu: “Benim sadece bir genç futbolcuyu görüp onu oynatmak istememle bu iş olmazdı.Onun oynamasını en çok isteyen kendi oyuncularımdı. Böylece süreç daha da kolaylaştı. Onu idmanlarda bir an bile yalnız bırakmadılar. Bu tablo çok hoşuma gidiyor çünkü böyle genç oyuncuların bu tür yaklaşımlara çok ihtiyacı vardır”.

Mustafa Kapı, Levski Sofya maçında kendinden üst olan gömlekler ile bir ara da bulunduğuna ise son derece mutlu. Bu maçtan sonra ayrı bir hırslanan ve kendine güveni gelen Mustafa Kapı, altyapı idmanlarının dışında aynı zaman da diğer eğitimlerine de devam ediyor ve hiçbirini aksatmıyor. Her gün okula metrobüs ile gidip gelen Mustafa Kapı, iyi bir öğrenci olacağı sözünü de antrenörlerine verdi.

Jan Olde Riekerink, 14 yaşında ki minik yıldızın, sadece yetenekli bir futbolcu olduğunu değil aynı zaman da mental olarak da iyi olmasını istiyor. Konu hakkında Mustafa Kapı’nın gelişmesini ve çalışmasını isteyen teknik adam, telkinlerini kendisi veriyor.

Riekerink’in Tek Eksik Yönü

cid210364_riekerinkvi03_1180

Geçtiğimiz sezon Galatasaray‘ın alt yapısında yer alan Riekerink, sessiz sedasız olan tavrını bozarak takımın teknik adamlığı koltuğun da yer aldı. Takımın çalıştırıcısı olan Hollandalı isim, bu sezon Sarı Kırmızılı ekibi zirveye doğru taşıyor…

Galatasaray başında Türkiye Kupası ve Turkcell Süper Kupa‘yı kaldıran, takımını lig maçlarında galibiyete taşıyan, kurduğu oyun sistemleri ile övgüler toplayan, takım içerisinde oyuncuları ile iyi anlaşmasından dolayı sevilen, açıklamalarından dolayı da her zaman mutevazı bir kişilik olarak anılan Jan Olde Riekerink‘e bir adet de eleştiri var. Teknik adamın olumlu olan ve her kesim tarafından sevilen bu yönleri üzerine gelen eleştiri ise yine hemfikir olarak ortaya sunulan oyun okumasında ki yetersizliği oldu.

Bu eleştirinin ilk patlama noktası elbette Beşiktaş derbisi olurken, tepkilerin artmasına neden olan maç ise galibiyet ile sonuçlanan Gençlerbirliği maçı oldu. Takımın kötü bir durum da olduğu zaman da, Hollandalı çalıştırıcının Yasin Öztekin‘i oyundan almaması, oyun okuma konusunda eleştiri topladı.

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-18.10.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose