JUSTİN TV İLE FENERBAHÇE'DE GÜNDEM-05.11.2016 | Justin tv, Canlı maç izle, Justin tv izle, Lig tv izle

JUSTİN TV İLE FENERBAHÇE'DE GÜNDEM-05.11.2016 JUSTİN TV İLE FENERBAHÇE'DE GÜNDEM-05.11.2016


Lens: “Bonservisimi alın”

310x219-sunderlanda-donmek-istemiyorum-1478328881451

Manchester United karşısında attığı muhteşem frikik golüyle taraftarların gönlünde yer kazanan Hollandalı yıldız Lens, Fenerbahçe yönetimine seslendi: “Bonservisimi alın.”…

İngiliz ekibi Sunderland’tan bir yıllığına Fenerbahçe ekibine kiralanan Lens Manchester United karşısında attığı frikik golüyle taraftarların gönlünde taht kurmayı başardı. Sadece Manchester United karşısında değil her kulvar da attığı ve attırdığı goller ile adeta bir “can damarı” rolü üstlenen Lens, Fenerbahçe‘de mutlu olduğunu, Fenerbahçe’den ayrılmak istemediğini dile getirdi: “Ben bugüne kadar oynadığım hiçbir kulüp içerisinde Fenerbahçe’de mutlu olduğum kadar mutlu olmadım. Takım içerisinde oyuncular ile harika dostluklar arkadaşlıklar kurdum. Kendimi buraya ait hissediyorum. Eğer yönetim de kabul ederse Fenerbahçe içerisinde futbolu bırakana kadar formar terletmek isterim.”.

Dolu tribünler karşısında oynamanın kendisi için ve takımının için daha önemli olduğunu, bunun takım gücünü arttırdığını dile getiren Lens: “Saha da ilk kez bu kadar fazla taraftarımızı gördüm. Yemin ediyorum ki onların sayesinde hiç ama hiç yorulmadık.” dedi. Fenerbahçe yönetimi Lens’in bu çağrısına kulak verdi ve çalışmalarına başladı ancak bonservis alma bedeli, hiç de düşünüldüğü kadar kolay olmayacak. Çünkü Sunderland yıldız oyuncuyu geçen sezon Dinamo Kiev’den 12 milyon euro ödeyerek satın almıştı.

Hollandalı Yıldız takımına her yönden katkı sağlarken, Fenerbahçe Lens ile girdiği 7 maçta 6 kez galip geldi. Yıldız oyuncunun takım içerisinde ki istatiksel performansına baktığımızda ise takım adına 2 gol ve 4 adet asist üretmeyi başardı. Ayrıca yıldız oyuncunun sakat olduğu zamanlar da oynayamadığı Osmanlı ve Alanya maçlarına baktığımız da ise takımın burada da galip gelemediğini, beraber kaldıklarını görüyoruz. Aynı şekil de Manchester United maçında da yer almayan yıldız oyuncu, takımına destek verememişti ve Fenerbahçeli bu maçtan 4-1’lik skor ile ayrılmıştı. Yıldız oyuncunun takım içerisinde görev aldığı maçlar da yalnızca Feyenoord maçı istisnai bir durum olarak yerini aldı. Sadece bu maçta Lens takımına gol anlamında direkt olarak bir katkı sağlayamadı ancak takımının galibiyet ile ayrıldığı maç içerisinde adeta dökülmüştü.

Tabii ki bu kadar yüksek performansın tek ödülü taraftarların sevgisi olmayacaktı. Uzun bir süredir milli takım da adı geçmeyen kadro da yer alamayan Lens adına müjdeli haber geçtiğimiz günler de geldi ve yıldız oyuncu Hollanda milli takım içerisinde yer almaya hak kazandı. Fenerbahçe aracılığı ile bunu Başaran Lens gösterdiği üstün performans neticesinde başta milli takımı olmak üzere birçok takımında ilgisini kazandı.

Hollanda Milli Takım kadrosu listesine baktığınızda dikkatimizi çeken Wesley Sneijder olurken Robin Van Persie bu liste içerisinde yerini alamadı. Nitekim Fenerbahçe içerisinde de performans açısından oldukça düşük bir çizgi de ilerleyen Robin Van Persie elindekilerle getirmek zorunda bırakıldı.

JUSTİN TV İLE FENERBAHÇE'DE GÜNDEM-05.11.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose