JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-06.11.2016 | Justin Tv İzle - Canlı Maç İzle

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-06.11.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-06.11.2016


Galatasarayda İç Savaş!

310x219-galatasarayda-muslera-ile-sneijder-arasinda-gerilim-1478414393561

Spor Toto Süper Lig Galatasaray‘ın onuncu hafta maçı olan Medipol Başakşehir maçında mağlup olan Galatasaray, futbolcuları arasında bir gerilime sahne oldu…

Alınan mağlubiyet sonrasında Muslera ile Sneijder arasında bir gerilim yaşandı. Hollandalı yıldız diğer oyunculara daha çok sert bir şekilde çıkıştı. Sezonun ilk dönemlerinde kardeşlik dostluk mesajları ile kol kola olan oyuncular bir mağlubiyet sonrasında birbirlerine girdiler. Sinirler oldukça gergin bir hal alırken sarı-kırmızılı ekip içerisinde bir iç savaş çıkma olasılığı ise oldukça yüksek. Son haftalar da alınan bu kötü sonuçlardan sürekli birbirlerini sorumlu tutan oyuncular, birlik olmaktan oldukça uzak bir duruma ulaşmış durumdalar. Futbolcular arasında belirgin bir şekil de polarizasyon oluşması, bu kutuplaşmadan daha sonra ise Hollandalı yıldız Wesley Sneijder‘in açıklaması oldukça dikkate değer. Hollandalı oyuncu Başakşehir karşısında alınan mağlubiyet sonucunda “Galatasaray’da her şey yoluna girer mi?” sorusuna “başka insanların durumuna bağlı bu şekilde kazanmamız mümkün değil” cevabını verdi. Bunun yanında ek olarak saha da görevini yapamayan oyuncuları da üstü kapalı bir şekilde ima etti.

Mağlubiyet sonrasına soyunma odasına doğru giden sarı-kırmızılı ekipten Wesley Sneijder, takım arkadaşlarına “ne yapmak istiyorsunuz artık bir şekilde toparlanmanın vakti gelmedi mi kendinize gelin!” şeklinde sert çıktı. Hataları olan oyuncuların yüzlerine bakarak bu hatalarını zikreden Wesley Sneijder akım arkadaşlarının her birine eleştiri yaptı. Selçuk İnan ise bu olaylardan sonra hiçbir şey olmamış gibi davranarak dikkatleri üzerine çekti.

Takım içerisinde yer alan bu gerilimin zirvesi ise Muslera ve Sneijder arasında yaşandı. Sneijder file bekçisine “Daha ne kadar çalım yapmayı düşünüyorsun?” şeklinde bir göndermeli soru iletirken Muslera: “ne söylemek istiyorsan bunları açık açık söyle” cevabını verdi. Muslera karşısında daha fazla konuşmamayı tercih eden Wesley Sneijder, sessizce duşunu almaya girdi.

Yenilgi sonrasında takım içerisinde ki bu yüksek gerilim de ortamın baş kahramanı olarak gösterilen Wesley Sneijder başka bir konuya daha müdahil olmak zorunda kaldı. Bir zamanlar Selçuk İnan ve Felipe Melo tarafından ortaya atılan: “takımı Wesley Schneider yönetiyor” iddiası acaba gerçekten de doğru bir iddia mı? Bunun yanında bir zamanlar tekrar Selçuk İnan’ın söylediği şu cümleyi aklımıza gelmiyor değil: “beni oyundan Sneijder aldırdı“…

Mağlubiyet sonrasında Wesley Sneijder tüm takım oyuncularını hedef alırken, aynı şekil de eleştirilmek durumunda kalan takım oyuncuları da Hollandalı Yıldız’dan oldukça şikayetçi. Takım içerisinde mağlubiyetin asıl sorumlusu olarak görülen Wesley Sneijder‘in kreatif oyuncu olması ona yöneltilen en büyük eleştiriler arasında yer alıyor. Özellikle sürekli geri pas yapması ve olmadık yerler de şut şansını denemesi futbolcuları rahatsız eden durumlar arasında yer alırken, “böyle forvet arkası olmaz” şeklinde yorumların ihtiva edilmesine yol açıyor.

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-06.11.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose