JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-07.11.2016 | Justin Tv İzle - Canlı Maç İzle

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-07.11.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-07.11.2016


Riekerink Gidiyor Mu?

310x219-galatasarayda-riekerinkin-yerine-frank-de-boer-iddiasi-1478500309994

Üst üste alınan 2 Türk Telekom Arena yenilgisinin ardından yerine başka bir isim düşünülen Riekerink’in koltuğu sallanıyor. Teknik adam yerine düşünülen ilk isim İnter de görevine son verilen Frank De Boe oldu… 

Türk Telekom Arena‘da üst üste 2 kez yenilgi alan Galatasaray, teknik direktör arayışı içerisine girdi ve B planı için kollarını sıvadı. Yönetimin aldığı karara göre 20 Kasım tarihinde Riekerink Kadıköy’de derbi maçında mağlubiyet sonucu ile sahadan ayrılırsa teknik direktörün akıbeti takımdan gönderilmesi olacak. Liste başında düşünülen isim ise İnter de görevine son verilen teknik direktör Frank De Boe olduğu öğrenildi. Yönetim tarafından teknik direktörün gönderilme tartışması Trabzonspor ve Başakşehirspor maçları sonrasında gündeme taşındı. 20 Kasım tarihinde Kadıköy’de mücadele edecek olan Fenerbahçe ve Galatasaray maçında sarı-kırmızılı ekibin başında yer alacak olan Hollandalı teknik direktör mağlubiyet neticesi alması halinde görevine son verilecek.

Yönetim ekibinin kesin gözüyle baktığı yeni teknik direktör arayışı için ilk adımlar da atılmış durum da. Yönetim tarafından bizzat görevlendirilen bir menajer geçtiğimiz hafta içinde Riekerink’in yerine düşünülen teknik direktör ile Hollanda da görüşme sağladı. Karşılıklı görüşme içerisinde takım ile ilgili konuşan teknik direktör Galatasaray‘ın kendisine iyi geleceğini söyledi. Diğer taraftan Riekerink cephesinden herhangi bir açıklama gelmese de Hollandalı teknik direktörün takımın başına geçmesine vesile olan Wesley Sneijder’in konu ile ilgili herhangi bir karşı tepki vermeyeceği de bildirildi. Milli maç arasında Başkan Dursun Özbek tarafından belirlenecek olan yetkili bir isim Hollanda’da yeni teknik direktör adına görüşmeleri ayrıntılı bir şekil de sağlayacak.

Yeni teknik direktör Galatasaray ekibinin başına geldiği takdir de Riekerink yeniden eski görevinin başına gönderilecek. Bu şekil de altyapıya önem veren iki teknik adamın birlikte organizasyonlu bir şekilde çalışmaları yönetimin B planı olarak yer alıyor.

Ajax döneminde yaklaşık 5 sezon boyunca 4-3-3 taktiğini benimseyen ve İnterde de aynı taktiği deneyen Frank De Boer, sarı-kırmızılı ekip adınada bu taktiği kullanmayı düşünüyor. Bu konu da verilebilecek en yakın örnek ise 2001 yılında büyük umutlar ile takımın başına getirilen Frank Rijkaard oluyor. 4-3-3 sisteminde inat eden teknik adam üst üste gelen başarısızlıkları önleyememiş ve takımdan gönderilmek durumunda kalmıştı.

Ajax takımının başında oldukça iyi bir performans sergileyen Frank De Boer İtalyanların da dikkatini çekti. İnter teknik adamı anında takımın başına aldı. 9 Ağustos 2016 tarihinde İnter’in başına geçen teknik adam hiç de düşündüğü gibi bir performans sergileyemedi ve umutları boşa çıkardı. 5 maç sonucunda 4 mağlubiyet alan teknik adam İtalyanlar’ın aceleci kararı ile takımdan gönderilmek zorunda kaldı.

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-07.11.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose