JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-08.11.2016 | Justin tv, Canlı maç izle, Justin tv izle, Lig tv izle

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-08.11.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-08.11.2016


Dursun Özbek: Riekerink’i Destekliyorum

806x378-dursun-ozbek-galatasaray-riekerink-ile-yoluna-devam-edecektir-1478603408673

Üst üste gelen yenilgilerden sonra Galatasaray’da yönetim farklı bir tenik direktörü arayışına girdiğini belirtirken, bugün en yüksek yetkili isim olan Dursun Özbek’ten, durumun tam tersi bir açıklama geldi ve de Jan Olde Riekerink’in yanında olduklarını belirtti…

Ana konu olarak ”Türk sporunun sorunları ve de nasıl daha ileri taşınabilir?” olurken, Dursun Özbek, uzun soluklu açıklamaların da Galatasaray’ın içerisinde yer alan bazı sorunlara  değindi, soru işaretlerini cevapladı.

Üst üste alınan yenilgilerden hemen sonra medya içerisinde sıklıkla yeni teknik direktör haberlerinin yer alması, medya mensuplarının Dursun Özbek’e hatırlattıkları ilk soru oldu. Başkan konu ile ilgili açıklama yaparken, medya içerisinde Fatih Terim‘e kadar varan yeni teknik direktörü arayışlarının neredeyse hepsinin birer söylenti olduğunu bildirdi.

Jan Olde Riekerink ile ilgili açıklama yapan Dursun Özbek, teknik direktörlerinden memnun olduklarını ve performansını da beğendiklerini belirtti: ”Jan Olde Riekerink hala takımın başın da ve de başta ben olmak üzere yönetim ekibi olarak Riekerink‘in arkasındayız. Kendisinin performansını beğeniyor, destekliyoruz. Kulübü başarıya taşıyacağına son derece kararlıyız. Şu an da Jan Olde Riekerink demek Galatasaray demektir ve de bunun bir süre daha böyle olacağına eminiz. Yönetim ekibi olarak hocamıza destek çıkmaya devam edeceğiz.”

Galatasaray ekibi adına da açıklamalarını esirgemeyen Dursun Özbek, takımının şu an da lig de şampiyonluğa aday isimler de en güçlü takımlar arasında yer aldığını da ihtiva etti.

Sezon da kazandıkları maçlar olduğu gibi aynı zaman da kaybettikleri maçlarının da olduğunu dile getiren Dursun Özbek, futbolun genel olarak bunun üzerine kurulu olduğunu dillendirdi: ”Galatasaray olarak kazandığımız maçlar olduğu kadar aynı zaman da mağlup olarak sahadan ayrıldığımız maçlar da olacaktır. Sezonu namağlup olarak bitirmek son derece zor ve de nadir. Dolayısı ile de bu gibi durumların her birine saygı göstermek zorundayız. Ancak yarış içerisinde her zaman favori isim olmaktan geri kalmayacağız. İki maç kaybettik diye ne taraftarlar ne de bizler takımımızı desteklemekten vazgeçmememiz lazım. Oyunlarımızın motivasyonlarını yüksek tutmamız lazım.”

Açıklaması içerisinde önlerinde yer alan dev derbi maçını da geçiren, birkaç cümle kullanmayı ihmal etmeyen Dursun Özbek: ”Futbol içerisinde barışa da hizmet etmek gerekiyor. Şu anda deplasman yasağı kalktı ve de bu durum da bu maç, Türk futboluna hizmet eden iki büyük takımın yeşil saha da karşılaştıkları testin daha da ötesinde, taraftarları da içerisine alan, barış, galibiyet testi olacak.”

Fenerbahçe karşısında uzun bir zamandır deplasman galibiyeti alamadıklarını hatırlatan basın mensuplarına açıklama yapan Dursun Özbek: ”Evet Fenerbahçe karşısında deplasman maçlarında uzun bir zamandan bugüne kadar galibiyet alamadık fakat oyun içerisinde ne olur bilemeyiz. Zor bir maç olacak, 3 farklı neticeden bir tanesi bizim olacak. Tabiki de hedefimiz: galibiyet.” dedi.

Geçtiğimiz hafta maçlarında Başakşehir ile mücadele eden Galatasaray, hakem konusunda bir hayli itiraz etmişti. Dursun Özbek de bu konu ile ilgili geç de olsa bir açıklama yapmayı tercih etti ve de maçın hakemi olan Ali Palabıyık ile ilgili konuştu:

”Her ne kadar hakemler adına artık bir açıklama yapmama kararı alsam da, son maç… El insaf yahu! O maçı yöneten sayın hakemin bir de kendisini TV karşısında izlemesini tavsiye ediyorum. Hepimiz o maçı izledik. Herkes de bazı şeylerin farkında amacım her ne kadar hakem odaklı olmasa da, bazı hakem kararları saha da yer alan emeği adeta katlediyor. Lütfen son maçımızı MHK izlesin ve de yorum yapsınlar. Bu yorumlar bizler adına değerli olacaktır. Bizlerin bu konu ile ilgili daha fazla yorum yapması sadece laf salatasına ek malzeme eklemektir.”

Taçsız Kralın Heykeli Dikildi!

806x378-tacsiz-kralin-heykeli-dikildi-1478591561731

Futbolun taçsız kralı Metin Oktay’ın heykeli, İzmir Konak ilçesinde adı verildiği bir parkın içerisine dikildi…

Türk futboluna tarih yazdıran Metin Oktay‘ın heykeli İzmir Konak ilçesinde, ismi verilmiş olduğu parka dikildi. Taçsız kralın heykelinin buraya dikilmesinde ki neden ise, futbol hayatına bu semt içerisinde başlamış olması. İlk başta amatör spor kulüpleri arasında yer alan Damlacıkspor da, daha sonra Yün Mencusat’ta oynayan, daha sonra İzmirspor ve de Galatasaray da efsaneleşen, attığı goller ile futbola estetik kazandıran ve de Türk futboluna tarih yazdıran Metin Oktay’ın heykelinin açılış törenin de sevenlerin izdihamı vardı. Açılış törenine başkan Dursun Özbek, taçsız kralın yakınları, dostları, sporcu arkadaşları ve de mahalle sakinleri katıldı.

Açılış töreninde açıklama yapmayı ihmal etmeyen Dursun Özbek, taçsız kralın İzmir de futbola adıma attığını, ilk başta amatör spor kulüpleri içerisinde geliştiğini, ardından Galatasaray da adeta efsaneleştiği dile getirdi: ”Metin Oktay, Türk futbolu içerisinde adeta bir simge, bir kilometre taşıdır. Bu ismi zikrettiğiniz zaman, taraflı olsun tarafsız olsun herkes sever ve de beğenir. Öyle bir tesiri vardır taçsız kralın. Bugün de en çok lazım olan isimlerden bir tanesidir. Galatasaray ekibinin de hala unutulmaz isimleri arasında ilk sıralar da yer alır. Buraya davet edildiğimi öğrendiğim zaman koşarak geldim. Ölümünün üzerinden yaklaşık 25 sene geçmesine rağmen, gerçek bir kral gibi anılıyorsa Metin Oktay, bu ismin hatırlanması son derece mutluluk verici. Böylelikle Türk futboluna ölümsüz bir isim kazandırmış oluyoruz.”.

Basın mensuplarının başkan Dursun Özbek‘e günün formatı dışarısında yer alan sorular sorması üzerine, Dursun Özbek bu sorulara cevap vermekten kaçındı. Özellikle basın mensuplarının yineleyerek sordukları soru, Levent Nazifoğlu ve de Fikret Orman arasında geçen söz düellosu oldu.

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-08.11.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose