JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-12.11.2016 | Justin tv, Canlı maç izle, Justin tv izle, Lig tv izle

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-12.11.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-12.11.2016


Sneijder’in Hollanda Milli Takımı Yorumu

11_d

Galatasaray‘ın en etkili isimleri arasında olan Sneijder gerek saha da göstermiş olduğu performans, gerekse de takım arkadaşlarına olan taktiksel yönetimleri sayesinde her zaman lider konum da duran bir oyuncu olmayı başardı. Nitekim bu etki, Hollanda milli takımında da farksız. Sneijder, Hollanda basınına Hollanda milli takımı adına açıklamalar da bulundu…

Wesley Sneijder, Hollanda milli takımı içerisinde olan sakatlıklardan söz etti ve sayıca fazla olan bu sakatlıkların takımı olumsuz yönde etkilediğini ihtiva etti. Hollanda basınına özel olarak yaptığı açıklamalar da: ”Bu şekil de bir takım kurulamaz. Zaman geçtikçe takıma yeni isimler katılacaktır ancak bu değişim süreci içerisinde yenileşme hareketi bu sakatlıklar ile olmaz, olamaz. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Maç tempomuz oldukça yüksek ve oynadığımız maç sayısı da bir hayli fazla.”.

Milli takım da çok gol atmıyorum çünkü pozisyonum gereği asist yapmayı daha çok tercih ediyorum ve takıma bu şekil de yardımcı olmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Şut çekmem gereken bölgeye oldukça nadir bir şekil de giriyorum. Genel de ortalarım ile ya da kısa paslarım ile takım içerisinde ki net pasları çıkarmaya çalışıyorum. Nitekim son maçta Robben’e net bir pas çıkarmıştım.”.

Eski takım arkadaşı Van Der Vaart tarafından Sneijder adına yapılan eleştiriye yanıtta Hollandalı yıldızdan gecikmedi. Sneijder konu ile ilgili şu cümlelere yer verdi: ”Öyle uzaktan konuşmak kolay. Bu dönemler de milli takım içerisinde tartışmaların olmaması gerekiyor. Üstelik tartışan kişiler aynı milli forma altında zamanın da birleşmiş ise… Ben takıma baktığım zaman da son derece yetenekli olan bir kadro görüyorum. Takımın yeteneği gittikçe artıyor ve aramıza yeni katılan milli oyuncular da hemen ortama adapte oluyorlar. Biraz süreye ihtiyacımız var ancak bu süreden sonra eski Hollanda gücüne kavuşacağız.”.

”Türkiye’den Hollanda adına birçok soru alıyorum. Genel olarak Hollanda’nın kaybettiği maçlara en az bizler kadar şaşırıyorlar ve de oyuncular hakkında pek de fazla bilgi sahibi olmadıklarından dolayı da gereksiz de olsa tepki verebiliyorlar. Bunu normal karşılamak gerekiyor çünkü nasıl sizler Türk futbolunu yakından takip etmiyorsanız, onlar da Hollanda futbolunu yakından takip etmediklerinden dolayı da oyuncuların nasıl oldukları konusunda sığ bir bilgiye sahipler. Fakat buna rağmen de olsa sürekli olarak sayıca fazla sorular alıyorum.”.

Portekiz Basınında Bruma

1_d

Bruma’nın menajeri, Portekiz basınına oyuncunun geleceği ile ilgili bazı açıklamalar da bulundu…

Galatasaray’ın en önemli oyuncuları arasında yer alan ve bugüne kadar sarı kırmızılı ekibe en çok katkı sağlayan isimlerden bir tanesi olan Bruma, Portekiz basınında gündem de yerini aldı. Bruma‘nın menajeri, Portekiz basınında Bruma hakkında açıklamalar da bulundu ve oyuncunun geleceği ile ilgili de bazı cümleler sundu.

Bruma’nın menajeri, Portekiz basınına oyuncusu ile ilgilenen takımlardan bahsetti. Genel olarak İngiliz ekipleri arasından bir hayli sayıca fazla olan takımların Bruma’nın peşinde olduğundan bahseden menajer isim, bu sayının gittikçe daha da artacağını da ekledi.

Portekiz de yayın yapan bir program da yer alan menajer isim: ”Henüz hiçbir takımın yetkili isimleri benim ile bizzat bir görüşme sağlamasa da, aralarında Tottenham’ın da yer aldığı çok sayı da İngiliz ekibi liste de yer alıyor.” dedi.

Bruma Galatasaray da bu sene zirve performansını yaşarken, çıkmış olduğu 10 maç içerisinde 4 gol 3 asist yapmayı başardı. Maç içerisinde en etkili isimler arasında yer alan Bruma, attığı goller dışında sürekli olarak rakip takımı zorlayan pozisyonlar da etkili olmayı da başardı.

Galatasaray, Sporting Lisbon’dan aldığı Bruma için toplam da 10 Milyon Euro bir bedeli kasasından çıkarmıştı.

Galatasaray’da Yüksek Tempolu İdman

806x378-cim-bomda-yuksek-tempolu-antrenman-1478953166515

Derbi de geri sayım sürerken, üst üste yenilgi alan Galatasaray ekibi, üst üste galibiyet almaya başlayan Fenerbahçe karşısına hazır bir şekil de çıkmak adına, idmanlarını daha yüksek tempo da tutmaya başladı…

Yüksek tempo ile giriş yapılan idmanlar da Jan Olde Riekerink çalıştırıcı isim olarak yerini aldı. Milli aranın verdiği boşluk ile idmanlarını daha sıkı bir şekil de yapmayı uygun gören teknik adam, süreyi biraz daha uzun tuttu ve de Fenerbahçe karşısında uygulamak istediği taktiklerin analizlerini ve pratiklerini sahaya dökmeye çalıştı. Fenerbahçe karşısında orta sahayı kilit nokta olarak kullanmak isteyen Hollanda asıllı çalıştırıcı bunun için o bölge de oynayabilecek olan oyuncuları idman da görmeyi seçti. Takımca ısınan ve hemen üçlü top kapmalar ile idmana başlayan Galatasaray ekibi, taktik çalışmaları ile de temposunu arttırdı.

İdmanın ana hattını ise ilerleyen süreçler de yapılan üçerli takımlar halinde karşılıklı yapılan müsabakalar oluşturdu. Jan Olde Riekerink bu süreç içerisinde de Fenerbahçe karşısında oynaması gereken ve de dinlenmesi gereken oyuncuları seçme fırsatı yakalarken, diğer taraftan da taktiklerini sahaya uyguladı.

Her iki takım adına da son derece önemli bir galibiyet olacak olan derbinin yılın maçı olması bekleniyor. Galatasaray adına daha elzem bir maç olacağı kesin olsa da Fenerbahçe de aynı istek ile saha da yer alacak. Bakalım 20 Kasım tarihinde saha da Galatasaray-Fenerbahçe arasında geçen mücadele de kazanan ekip kim olacak.

Justin TV ile derbi keyfini ücretsiz bir şekil de yaşayabilir, bu sorunun cevabını bizzat sizler yanıtlayabilirsiniz…

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-12.11.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose