JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-19.11.2016 | Justin Tv İzle - Canlı Maç İzle

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-19.11.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-19.11.2016


İlk Golü Atan Yenilmiyor

806x378-derbide-ilk-golu-atan-yenilmiyor-1479551549089

Fenerbahçe-Galatasaray derbisine saatler kala istatiklerde ki dikkat çekicilik gelmeye devam ediyor. Derbi istatistiklerinde dikkat çeken bir durum her iki takım adına da geçerli oluyor: derbi de ilk golü atan takım yenilmiyor. 

Derbiye ramak kala her iki takım da bir yandan çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da karşılıklı olarak geçmişi yad etmeye devam ediyorlar. Fenerbahçe‘nin göndermesi, Galatasaray’ın cevabı derken, şimdi de derbi istatistiklerin de olan geçmiş bilgilere göre de bizler bir yad etme de bulunalım istedik.

Derbilerin bilançosunu 22 yıllık bir pota da erittiğimiz de karşımıza çıkan sonuç: ilk gol atan takımın yenilmemesi oluyor.

Derbiler de dikkat çeken bir diğer durum da kartlar oluyor. Derbi maçlarının sakin geçtiği maç şu 22 yıllık süreç içerisinde bulunmuyor. Kartların bilançosunu seyrettiğimiz zaman ise karşımıza oldukça vahim bir durum çıkıyor: 35 kırmızı, 259 da sarı kart.

 Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye Gönderme

0x0-galatasaraydan-fenerbahceye-olay-gonderme-1479550902840

Fenerbahçe’nin olaylı göndermesine cevap Galatasaray’dan gecikmedi…

Galatasaray, Fenerbahçe’nin 6-0’lık galibiyeti yad ederek gönderme yapması üzerine, hemen harekete geçti ve kendi cephesinden de ezeli rakibine gönderme de bulundu.

Galatasaray’ın paylaştığı görsel de yapılacak stadı ”Kupa kaldırdığımız yerdeyiz” şeklinde belirtmesi üzerine, yeşil sahadan önce sosyal medya da bir çekişme yaşanmaya başladı bile.

Fenerbahçe’den Rekor İstatistik

806x378-fenerbahce-ile-galatasaray-384-randevuda-1479545762630

Fenerbahçe’nin derbi maçlarında ki üstünlüğünü son 17 yıldır kendi evinde oldukça dominant bir şekil de sağladığını biliyoruz. Fenerbahçe’nin bu başarısının ardından gelen istatiksel başarıyı biliyor muyuz?… 

Fenerbahçe 17 yıldır sahasında Galatasaray’a yenilmeyen takım olarak hafızalar da yerini alırken, istatiksel olarak da geçilmesi oldukça güç olan bir değere imza attı. Fenerbahçe toplam 1530 dakikayı kapsayan 17 lig maçında, sarı-lacivertli ekip, 882 dakikalık süreyi skor bakımından önde oynarken, 635 dakikada ise Galatasaray’a galibiyet vermedi.

Gözleri Galatasaray’a çevirdiğimiz de ise sarı kırmızılı ekip 17 lig maçı içerisinde sadece iki maçta 5 ve 8 dakikalık üstünlük yaşadı. Bu üstün olarak geçirdiği dakikalar içerisinde ilk 5 dakikalık üstün olarak geçirdiği maçta sahadan 4-1 yenik ayrılmıştı.

Fenerbahçe, son 7 maçta ise sahasında yenilmediği gibi sadece bir galibiyet aldı. Geri kalan 6 maçta da beraberliğe razı olan ezeli rakipler, beraberliğe boyun eğmek zorunda kaldılar.

Galatasaray‘ın en büyük umutları da bu süreç içerisinde Fatih Terim ile olmuştu, 6-0’lık yenilgiyi de Fatih Terim ile gören sarı kırmızılı ekip, galibiyete de Fatih Terim ile oldukça yaklaşmıştı.

Derbinin kaybedenler kulübüne bir göz attığımız da karşımıza oldukça ağır bir bilanço çıkıyor. Şimdi ise yeni teknik direktör Jan Olde Riekerink, derbi de mücadele verecek olan yeni bir isim oluyor. Bakalım bu liste de adı yer alacak olan bir isim olarak tarihe mi karışacak, yoksa devrim niteliğinde olan bir galibiyet ile sahadan ayrılan taraf mı olacak…

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-19.11.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose