JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-23.11.2016 | Justin tv, Canlı maç izle, Justin tv izle, Lig tv izle

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-23.11.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-23.11.2016


Riekerink’in Çarpıcı Açıklamaları

806x378-riekerink-takimi-kiminle-kuruyor-1479902126003

Takım içerisinde yaşanan Ayhan Akman-Selçuk İnan krizine değinen ve de son zamanlar da gittikçe daha da güçlenen bir iddia olarak medya da yerini alan ”takımı Sneijder kuruyor” iddiasını masaya yatıran Riekerink, basın mensupları karşısında çarpıcı açıklamalar da bulundu…

Galatasaray haberleri içerisinde en dikkat çekici haber bugün Riekerink’in açıklamaları oldu. Nitekim teknik adamın yaptığı açıklamalar, oldukça dikkat çekiciydi. Basın mensupları ile düzenlenen toplantı da bu dikkat çekici açıklamaları dile getiren Riekerink, Sneijder’in takımı yönettiği iddiasına, Selçuk İnan’ın isyanına ve de derbi maçına yönelik açıklamalar da bulundu. Öncelikle Sneijder’in takımı yönetiyor iddiasını sert bir şekil de geri çeviren Hollandalı teknik adam, ardından Selçuk İnan’ın isyanına yönelik ”… takım da otorite boşluğu yok” dedi.

Son haftalar da aldığı sonuçlar nedeni ile her kesimden eleştirileri toplayan Riekerink, derbi maçında Selçuk İnan ve Ayhan Akman arasında yaşanan gerginliğe yönelik açıklamalar da bulundu.

İşte teknik adamın yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

”Geçen sezonun kapanışı beklenilenden daha iyi oldu. Bir tane kupa kazandık ve lige de iyi bir başlangıç yaptık. Son maçların gidişatına göre istinsah edilen akıbetime gelince de, herhangi bir açıklama yapmak ya da net bir cümle söylemek doğru olmaz. Ben takımın patronuda değilim sahibi de, gereken yapıldığı takdir de ben de buna uymak durumun da olurum. Ancak net bir şey söylemek gerekirse de, berrak bir şekil de önümüze baktığımız olacaktır. Herhangi bir dış etmenin, yorumun görüş alanımızı bulanıklaştırmasına izin vermeden, önümüze bakıyoruz… Son 4 maçın 3’ünü kaybettik. Bu istatistik Galatasaray’a her ne kadar yakışmasa da, futbol içerisinde bu tür şeyler maalesef oluyor. Başarıya giden bir yol düz bir merdiven değildir. Gerektiğinde başarının yıkılan merdivenlerini duracak, aşağıya inecek, yürüdüğün yolu sağlam bir hale getirip yeniden yukarıya doğru adımlar atacaksın. Kaybettiğimiz maçlara gelince, 3 maçın bir tanesinde Fenerbahçe‘ye yenildik ve rakip takım iyi oynayarak maçı aldı. Diğer 2 maça da gelince, sahadan galip ayrılması gereken isim bizdik. Ancak istediğimiz olmadı ve puan kaybı yaşadık. Önümüz de şampiyonluk hedefi ve yenilmesi gereken takımlar var, artık şu saatten sonra başka bir şey ile ilgilenmek yerine, bu durumlara dikkat kesilmeliyiz.”.

”Takım içerisinde sorun var denilmeye başlandı ve duyduğum bazı komik iddialar oldu. Bunlar arasında ‘Sneijder‘in takımı yönetme iddiası’ en komik olanıydı. Böyle bir şey yok. Kadro düzenlemesi olsun, oyuncu çıkarması olsun Sneijder’in elbette hiçbir şekil de söz hakkı yoktur… Oyuncularımız da insan, gerektiğinde sinirlenir, gerektiğinde aşırı tepkilere boyun eğmek durumunda kalabilirler. Selçuk İnan’ın yaşadığı durumun bundan hiçbir farkı yoktur. Hemen bunun altından bir ‘otorite boşluğu’ gibi iddialar üretenlere seslenmek isterim: ‘takım da otorite boşluğu yok’!”…

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-23.11.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose