JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-30.11.2016 | Justin Tv İzle - Canlı Maç İzle

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-30.11.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-30.11.2016


Albert Riera Kadıköyde Kaldırdıkları Kupa Hakkında Konuştu

806x378-riera-kadikoyde-kupa-almamizi-unutmayacagim-1480436873697

GS TV‘ye konuşan eski Galatasaray oyuncusu Albert Riera, 2011-2012 yılında Kadıköy de kaldırdıkları kupayı unutamadığını belirtti…

2011-2012 yılında Kadıköy de 0-0’lık skor ile sahadan ayrılan Galatasaray, bu skor ile de şampiyonluğu elde eden isim olmuştu. Bu dönem de sarı kırmızılı formayı terleten Albert Riera, GS TV’ye konuk oldu. Özel röportaj veren Riera, Galatasaray ile 2011-2012 sezonunda Kadıköy de kaldırdıkları şampiyonluk kupasını unutamadığını belirtti.

”Unutamadığım günler sorulduğunda sanırım anılarım içerisinde ilk sıra da yer alan olay, Kadıköy de aldığımız şampiyonluğu söylüyorum onlara. Size de aynı şekil de bunu söylemekten de gurur duyuyorum. Benim için inanılmaz bir gündü, nitekim taraftarlar için de aynı durum geçerli olacaktır. 0 gün otel kalmıştık ve köprüyü geçene kadar da Galatasaray taraftarı bizi destekledi. Köprüyü geçince polisler ile devam ettik. Daha da ileriye gidince sokakta boy gösteren Fenerbahçe taraftarını gördük. Ezeli rakibimizin de kazanma hırsını o zaman tatmıştım ve maçın son derece önemli ve de zorlu olacağını tahmin etmiştim. Maç tempolu ve oldukça sert geçti. Skorun beraber bitmesi bizim için yeterliydi, 0-0’lık skor ile kupayı kaldırdık. Karanlıkta kupa kaldırdık ancak şampiyonluk ateşimiz sahayı aydınlattı diyebilirim. Tarihte görülmesi zor bir olaya da şahit olmuştuk böylelikle. Ezeli rakibimizin evinde kupa kaldıran isim olmuştuk. O hırs ile, o mutluluk ile nasıl Florya‘ya geldik bilmiyorum bile. Film gibi bir gündü. Asla o bayram havasını unutmayacağım.”.

Röportajını Kadıköy de kaldırdığı fotoğrafın karşısında veren Riera, Galatasaray’ın inişli çıkışlı olduğu şu dönemler de, taraftarın önemini belirtti ve de kadro konusunda sarı kırmızılı ekibin iyi bir kadroya sahip olduğunu belirtti: ”İlk dönemler de heyecanlı, tez canlı ve farklı bir gruptuk. Aramız da birçok genç oyuncu vardı. Muslera da bu genç oyuncular arasındaydı. Bakıyorum da bu süreç içerisinde çok şey katmış kendisine. Birbirimizden çok şey öğrendik. En sonunda verilen emeklerin karşılığı bu kupa oldu… Hiç unutamayacağım şey ise tabiki de taraftarlarımız. Her zaman arkamız da olan o devasa destek. İnişli çıkışlı zamanlar da, kötü zamanlar da her zaman arkamız da bulduk sarı kırmızılı camiayı. Bir takımın durumu iyi gitmeyebilir ancak bu, taraftarların desteklerini kesmeleri için bir neden değildir. Tam tersine taraftarlar bu gibi durumlar da daha net bir şekil de saha da olmalıdır takımı ile birlikte. Şu dönemlerde de Galatasaray taraftarı, takımı ile birlikte saha da 12. adam olmalıdır.”.

Konuşmasına son olarak Galatasaray‘ın hayatında ki yerini belirterek nokta koyan Riera: ”Galatasaray her zaman benim için ayrı bir takım olarak kalbim de yerini alacaktır. Sarı ve kırmızı renklerine bakış açımı değiştiren, futbola farklı bir pencereden baktıran büyük kulüp, Galatasaray!”…

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-30.11.2016 ile Benzer Yazılar:Son Yorumlar

closeclose